Konference pro manželské páry a nejen pro ně (Kolín, 12. 3. 2016)

Zúčastnila jsem se konference pro manželské páry v sobotu 12. 3. 2016. Konference se konala v Kolíně a přednášející byli manželé Kozicovi. Janka a Peter Kozicovi jsou manželé víc jak 30 roků a prožili spolu i těžké chvíle. Vychovali tři dcery a už jsou prarodiči. Jejich zkušenosti pro nás všechny byly povzbuzující.

Oba totiž pocházeli z dysfunkčních rodin a to se promítalo i do jejich manželství. Jejich zpověď byla velmi upřímná a otevřená. Peter žil jako mazánek maminky a maminka byla velice dominantní, takže vložila klín mezi Petera a jeho sourozence. Tatínek nefungoval, takže když si Peter bral Janku, tak jim nešli ani na svatbu. Janka si zase do manželství přinesla zneužívání svým otcem. Její upřímnost mě fascinovala.

Jejich život nabral novou dimenzi, když upřímně uvěřili v Ježíše Krista. Ten jim dává sílu a oni díky jemu vše zvládli. Jejich harmonické manželství nám může být příkladem. Je na nich vidět pokoj, klid a to, že se krásně doplňují. Pokud budete mít možnost, celá konference je nahraná, doporučuji si ji poslechnout.

Seznam svědectví